Плюси і мінуси цукру в раціоні дитини

Тема правильного харчування малюка займає чи не найважливіше місце на батьківських форумах. Це і не дивно, адже саме з їжі дитина дістає вітаміни, необхідні для її повноцінного розвитку. Відповідно, рано чи пізно повстає питання цукру у раціоні малюка. Тут батьки діляться на два табори: ті, хто категорично проти солодкого в харчуванні дитини і ті, хто не проти побалувати малюка солодким. Та чи справді цукор такий страшний як його малюють?

 

Мінуси цукру в раціоні дитини


Так вже склалося, що цукор приносить не лише задоволення ласунам, але і проблеми зі здоров’ям. Перелік захворювань, пов’язаних з ним достатньо значний: ожиріння, діабет, карієс, алергія, кишкові розлади та навіть проблеми з поведінкою. Давайте розберемось чому так виходить.


Цукор – це розчинні вуглеводи, які необхідні для забезпечення  життєдіяльності організму дитини. Однак перенасичення цими елементами часто призводить до утворення жирової тканини, а ігнорування цього, з часом стає причиною ожиріння.


Варто теж зазначити, що вуглеводи – це не лише цукор, але також та сама вівсянка чи картопляне пюре. Для повноцінного розвитку молодого організму, у харчуванні повинні бути правильні пропорції не лише вуглеводів, але і білків та жирів. Найпоширенішою хворобою, що пов’язана з перенасиченням вуглеводів є цукровий діабет, але причини його розвитку залишаються загадкою дотепер і у жодному підручнику нема доказів того, що розвиток цього захворювання залежить безпосередньо від вживання цукру.


Натомість, негативний вплив солодкого на руйнування зубної емалі – це беззаперечний факт і щодо причин виникнення карієсу у дітей ніхто не сумнівається.


Перенасичення цукру у дитячому організмі часто є причиною бродіння у кишечнику, що у свою чергу, порушує розщеплення деяких речовин та призводить до ризику виникнення алергічної реакції на шкірі малюка.


Чи можна повністю виключити цукор з раціону малюка?


Відповідь банально проста – ні! Справа в тому, що лактоза, яка міститься, зокрема, у маминому молоці – це теж один із цукрів, який життєво необхідний малюку, оскільки постачає більше половини необхідної йому енергії. Окрім того, у фруктах, овочах, ягодах та злаках теж містяться цукри – фруктоза і глюкоза. Від цих продуктів також відмовитись буде важко та і непотрібно. 


Перш ніж іти на будь-які радикальні міри, варто зрозуміти, що малюку для того, щоб справитись з будь-яким навантаженням (фізичним або емоційним, хворобами у т.ч. підвищенням температури) потрібні вуглеводи. Якщо їх нема у достатній кількості, організм витрачає запаси амінокислот, що синтезують білок, який необхідний дитині для росту. Мала кількість вуглеводів спричиняє набагато більше проблем, ніж їх надлишок.


Відомо, що цукор – це джерело легкозасвоюваної енергії, яка необхідна дитині для того, щоб пізнавати світ. Не потрібно відмовлятись від нього повністю, коли є чудова альтернатива – Декстромед або Виноградний цукор. Він у три рази менш солодкий, ніж традиційний цукор, тому малюк не привчається до солодкого так швидко. З виноградним цукром дитина дістає більше користі від поживних речовин, тому що він не перешкоджає надходженню цінних вітамінів, мінералів та волокон. Декстромед не викликає бродіння у животику, тому його можна вводити у раціон з перших днів життя.

Дізнатись, де купити Декстромед можна тут.