Глютен у дитячому харчуванні

Перший прикорм – надзвичайно відповідальна місія для усіх батьків. Саме у цей період, коли малюк починає перехід на «дорослу» їжу, мами, зазвичай, дізнаються про наявність алергії у дитини. Для того, щоб не переживати про те, як правильно годувати малюка, краще бути поінформованим про те, чим насправді є глютен.


Що таке глютен?


Глютен – це рослинний білок, який міститься у деяких злаках. При вживанні його у великих кількостях, він має здатність відкладатись на стінках кишечнику, через що може привести до погіршення травлення або алергічної реакції.  Варто теж пам’ятати, що не так страшна алергія, як непереносимість глютену, що носить назву целіакія. Вважається, що ця хвороба є невиліковною і люди, які на неї страждають повинні відмовитись від продуктів з вмістом глютену назавжди.


Симптоми непереносимості глютену


Якщо у вас виникли які-небудь підозри стосовно непереносимості глютену, то краще звернутись до лікаря для уточнення або спростування ваших сумнівів.


Зазвичай, симптоми непереносимості глютену виглядають так:

  • Малюк часто та швидко втомлюється, капризує
  • У дитини підвищилось газоутворення, що супроводжується болями у животику
  • Малюк погано їсть та втрачає вагу

 

Цих пунктів більш, ніж достатньо, щоб записатись на консультацію до педіатра.


Як дізнатись чи є у малюка алергія на глютен?


У ранньому віці система травлення ще не є до кінця сформована, тому рекомендується починати перший прикорм з каш, які не містять глютену. Найчастіше у цьому випадку найбільше прихильників у гречаної та рисової каші, однак безглютеновою є також кукурудзяна каша або кукурудзяний кисіль.


Серед круп, які містять глютен є манка, вівсянка, та мультизлакова каша. Кожна з них має свій набір вітамінів та мінералів, життєво необхідних для повноцінного розвитку організму малюка. Відмовляючись від них, ви повинні замінити їхні корисні властивості іншими кашами з подібною кількістю вітамінів та мінералів.


Не варто завчасно боятись глютену. Деякі лікарі рекомендують поступово вводити продукти з його вмістом, поки дитина ще частково знаходиться на грудному вигодовуванні. Так ви дізнаєтесь чи є у малюка алергія на глютен та чи варто замінити одні кашки іншими.

У будь-якому випадку, що б ви не обрали, в асортименті Remedia можна знайти як безглютенову продукцію (кисіль, рис, гречка, виноградний цукор), так і каші з вмістом глютену (манка, вівсянка, мультизлакова каша).

 

На нашому сайті можна також перевірити де купити гіпоалергенну продукцію.