Гречана каша малюкам до року

Прикорм малюка – відповідальний період не лише для дитини, але і мами. Саме тоді, зазвичай, дізнаються про наявність алергії або її відсутність. Безпечний перехід на дорослу їжу залежить від правильного вибору продуктів харчування, тому рекомендується починати прикорм з безмолочних гіпоалергенних каш.


З якої каші краще починати прикорм малюка?


Одним з критеріїв, на який варто звернути увагу при першому прикормі є склад каші. Для того, щоб зменшити ризик виникнення алергії при переході на дорослу їжу краще обирати кашу, що складається з одного злаку. Таким чином, буде легше відслідкувати реакцію малюка на конкретний продукт.


Наявність глютену у складі дитячої каші – ще одна річ, яка хвилює не одну маму. Начитавшись про нього в інтернеті, виникає питання чи взагалі вводити каші з його вмістом у раціон дитини. Насправді, не такий страшний глютен, як його малюють. Однак, на початку прикорму фахівці рекомендують обмежитись кашами без вмісту цього білка. Детальніше про глютен у кашах читайте у нашому матеріалі.


Варто також пам’ятати, що краще починати прикорм малюка з безмолочних каш. Незбиране коров’яче або інше молоко тваринного походження також може викликати алергію у дитини.


Корисні властивості гречки у раціоні малюка


Беручи до уваги вище згадані критерії, гречана каша є беззаперечним лідером у першому прикормі. Вона не містить глютену та має безліч поживних речовин для повноцінного розвитку молодого організму і про них ми поговоримо далі.


Перш за все, гречка містить достатню кількість білка для швидкого росту дитини та кальцій для зміцнення кісток і зубів, які перебувають у процесі формування. Вуглеводи, що також входять до складу цієї крупи, додають малюку сил та енергії, щоб пізнавати світ, а також зберігають відчуття ситості, завдяки чому дитина менше капризує.


Ми багато чуємо про важливість вітамінів групи В у раціоні малюка та їхній вплив на нервову систему дитини. Так от, гречка містить усі види вітамінів цієї групи і у цьому її користь важко переоцінити.


Калій позитивно впливає на серце, а залізо є чудовою профілактикою анемії у дітей. Окрім того, гречка прекрасно засвоюється молодим організмом.


Застереження


Варто звертати увагу на те, щоб не перегодувати дитину кашею. Без огляду на корисні властивості гречки, у великих кількостях вона може стати причиною метеоризму у дитини.


Важливим фактором є також правильне зберігання продукту. Гречка має властивість переймати навколишні запахи, через що частково втрачає свою користь. Усі гіпоалергенні каші Remedia добре зберігаються, завдяки упаковці дой-пак, яка захищає продукт від впливу зовнішніх факторів навіть після відкриття, завдяки спеціальній zip-застібці.

І останнє, про що варто пам'ятати - це правильне приготування каші. Без огляду на те, як ви збиратесь годувати малюка - з пляшечки чи з ложечки, уникайте грудочок (комочків). Про те, як приготувати ідеальну кашку для дитини читайте у нашій статті.