Як обрати консистенцію каші для дитини?

Тему першого прикорму часто підіймають на батьківських форумах у пошуках істини. Про терміни введення першого прикорму та продукти, які рекомендуються для переходу на дорослу їжу ми вже писали раніше. У цій статті ми будемо розбиратись якої консистенції повинна бути каша для малюка та як краще годувати – з пляшечки чи з ложечки?


Каша для прикорму малюка – густа чи рідка?


Перш за все, варто нагадати про те, що для першої каші малюка рекомендується обирати безмолочні та безглютенові каші. Вони зменшують ризик виникнення алергії при переході малюка з грудного вигодовування на «дорослу» їжу. Серед таких каш є гречка, рис та кукурудзяна каша або кукурудзяний кисіль.


Здебільшого, рекомендується починати прикорм з рідкої консистенції. Для цього вистачить розмішати 2-4 чайні ложечки гіпоалергенної каші Ремедія у 200 мл води. Таку кашку можна легко пити з пляшечки, якщо дотримуватись інструкції та приготувати її без грудочок (комочків). 


Варто також пам’ятати, що педіатри рекомендують поступово переходити на густішу кашку та на годування з ложечки. Це важливо для розвитку навиків жування у малюка, оскільки від цього також залежить як швидко дитина навчиться говорити. Для густої консистенції кількість сухої кашки у рідини можна збільшити від 6 до 10 чайних ложечок у 200 мл води.


Про те, як приготувати ідеальну кашу без грудочок (комочків) можна почитати у нашій попередній статті.


Чи можна підсолоджувати кашу малюку до року?


Цукор має багато негативних наслідків, найпоширенішим з яких є карієс у маленьких дітей. Зазвичай, мами відкладають появу солодкого у дитячому раціоні, тим самим зменшуючи кількість вуглеводів, які необхідні малюку, щоб пізнавати світ. Саме тому чудовим рішенням цієї дилеми є Виноградний цукор або Декстромед, який можна додавати в раціон малюка з перших днів життя. Він у три рази менш солодкий, ніж звичайний цукор та запобігає появі карієсу у ранньому віці.


Дізнатись більше про цукор у раціоні малюка можна тут.